foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel/fax: 62 739-20-35
spbogdaj@sosnie.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

lesnp18Korzystając z pięknej, jesiennej pogody w czwartek 27 września, dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do leśniczówki w Możdżanowie. Głównym celem wizyty w lesie było spotkanie z Panem Leśniczym Bronisławem Krawcem oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą.

Pan leśniczy oprowadził dzieci po leśniczówce i w bardzo przystępny sposób opowiedział o przygotowaniach przyrody do zimy, przybliżył dzieciom zagadnienia związane z gospodarowaniem zasobami leśnymi. Kolejną atrakcją wycieczki były uroczyste obchody Dnia Chłopca. Dziewczynki złożyły chłopakom radosne życzenia z okazji ich święta, zaśpiewały „Sto lat!” swoim kolegom i wręczyły im upominki przygotowane przez rodziców. Radości nie było końca, dzieci przy muzyce wspaniale się bawiły.

Jednak największą atrakcją dla dzieci było ognisko, które przygotował Pan Leśniczy i pieczenie pysznych kiełbasek, z udziałem przybyłych rodziców. Przy tej też okazji świętowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Apetyty wszystkim dopisywały. Następnie przedszkolaki wyruszyły z wielkim entuzjazmem na spacer leśną drogą. Ta żywa lekcja przyrody utrwaliła ich wiedzę na temat drzew występujących w lesie. Dzieci potrafią już odróżnić drzewa iglaste od liściastych. Wiele radości sprawiło im zbieranie żołędzi, którymi nakarmili dziki w zagrodzie Pana leśniczego. Apetyt dopisywał, a ciepła, jesienna pogoda sprzyjała zabawom w lesie. Oczywiście był też czas na pozowanie do zdjęć. Wycieczka do lasu była bardzo udana, a wspomnienia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Leśniczemu – Bronisławowi Krawcowi za gościnność w leśniczówce oraz rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu i uczestniczyli w wycieczce z dziećmi.

autor: B. Paczkowska

GALERIA

Komunikaty

Dzień Dziecka

Dnia 3 czerwca 2019r. (poniedziałek)

Dzień Dziecka w szkole

Dzieci przychodzą bez tornistrów

Zajęcia od 7.30 - 13.00

Dzieci miejscowe mogą przyjść na godz. 8.00

Rano autobus jedzie wg.planu,

a odwóz o godz. 13.00

1% DLA SZKOŁY

Baner

Realizujemy

 

puchatek

projekt002